Mantılı Çorba Nasıl Yapılır? Mantılı Çorba Tarifi

Bu yazımızda sizlere çorba tarifleri arasında yer alan mantılı çorba ile ilgili bilgilerden söz ederek, mantılı çorba nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan mantılı çorba tarifini aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de çorba tarifleri arasında yer alan mantılı çorba ile ilgili bilgileri merak ediyor; ve mantılı çorba nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan mantılı çorba tarifini merak ediyorsanız, ilk olarak mantılı çorba için gerekli malzemeleri öğrenelim:


Mantılı çorba için gerekli malzemeler:
*Yeteri kadar soya sosu
*Yeteri kadar karabiber
*Yeteri kadar tuz
*Yarım litre et suyu
*Dört sap ıspanak
*Yeteri kadar fesleğen
*Bir tane domates
*Bir çorba kaşığı sirke
*Bir çorba kaşığı margarin
*Dört tane mantar
*İki tane taze soğan
*Yüz gram hazır mantı
Mantılı çorba için gerekli malzemelerin bu şekilde temin edilmesinden sonra, çorba tarifleri arasında yer alan mantılı çorba için, mantılı çorba nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan mantılı çorba tarifini almaya başlayalım:
Mantılı çorba nasıl yapılır? Mantılı çorba tarifi:
İlk olarak mantarların; ve soğanların küçük şekilde doğranması gerekmektedir. Bunun sonrasında ise yapılması gereken işlem, margarinin eritilerek, içerisinde bir süre mantarların kavrulması, sonrasında da aynı yere soğanların ilave edilerek kavurma işlemine devam edilmesidir. Bunun ardından sıcak et suyunun eklendiği tencere içerisine mantılar da konulur; ve ortalama 15 dakika bu şekilde pişirilmesi sağlanır. Ardından tencerenin içerisine soya sosu, sirke, domates, ıspanak yaprakları, ve fesleğen de ilave edilir, ve tüm bu malzemelerin iki dakika daha pişirilmesi sağlanır. Son olarak karabiber, ve damak tadına göre de tuz ilave edilen mantılı çorba artık servise hazırdır.
Afiyet olsun…

Add Comment

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası