Etli Biber Dolması Nasıl Yapılır? Etli Biber Dolması Tarifi

Bu yazımızda sizlere dolma tarifleri arasında yer alan etli biber dolması ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Etli biber dolması nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan etli biber dolması tarifini alarak, etli biber dolmasını dolma tarifleri arasına eklemek adına, ilk önce, etli biber dolması için gerekli malzemeleri öğrenelim, sonrasında da etli biber dolması nasıl yapılır diye sorarak etli biber dolması tarifini almaya başlayalım:


Etli biber dolması için gerekli malzemeler:
*Bir demet maydanoz
*İki kaşık margarin
*İki tane kuru soğan
*1.5 fincan pirinç
*300 gram kıyma
*Bir kilo dolmalık biber
Etli biber dolması için gerekli olan malzemelerin bu şekilde temin edilmesinin sonrasında artık, etli biber dolması nasıl yapılır sorusunu sorabilir, ve etli biber dolmasını dolma tarifleri arasına ekleyebiliriz.
Etli biber dolması nasıl yapılır? Etli biber dolması tarifi:
İlk olarak biberlerin saplarını, önce dibine kadar, yırtmadan bastırmalı, sonrasında da hızlı bir şekilde çekmeli, ve ardından biberlerin içlerini boşaltarak yıkamalısınız. Yıkadığınız biberlerin suları süzülene kadar da etli biber dolması içini hazırlamanız gerekmektedir. Etli biber dolması içini hazırlamak için yapmanız gereken, bir tencerenin içerisinde yağı eritmek, sonrasında da soğanı doğrayarak sararana kadar kavurmaktır. Daha sonra yıkadığınız pirinçleri, ve üzerine bir bardak suyu da ekleyerek, pirinçler suyunu çekene kadar etli biber dolması içini pişirmeniz gerekmektedir. Etli biber dolması içi pişip, sonrasında da soğuduğunda, içerisine ince kıyılmış olan maydanoz, kıyma, ve tuz da ilave edilerek malzemeler birbirine iyice karıştırılır, ve böylece etli biber dolması içi hazırlanmış bulunur. Biberlerin içerisine etli biber dolması içi doldurularak etli biber dolması tencerenin içerisine yerleştirilir. Üzerlerine iki kaşık yağ, ve bir bardak da su ilave edilerek pişirilip servis yapılır.
Afiyet olsun.

Add Comment

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası