Şinitzel Tarifi Ve Şinitzel Yapımı

Bu yazımızda sizler için şinitzel tarifi; ve şinitzel yapımından söz etmeye çalışacağız. Eğer siz de, şinitzel nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan şinitzel yapımı, ve şinitzel tarifi hakkında merak içerisinde iseniz, öncelikle şinitzel için gerekli malzemeleri öğrenelim, sonrasında ise, şinitzel nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan şinitzel yapımı, ve şinitzel tarifine birlikte göz atalım:


Şinitzel için gerekli malzemeler:
*Karabiber
*Tuz
*İki çorba kaşığı galeta unu
*İki çorba kaşığı un
*Bir tutam karbonat
*İki tane yumurta
*Yarım kilo biftek
Şinitzel nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan şinitzel yapımı, ve şinitzel tarifi için gerekli malzemeleri öğrendiğimize göre, artık şinitzel ile ilgili bilgilerimizi almaya başlayabiliriz:
Şinitzel nasıl yapılır? Şinitzel yapımı, Şinitzel tarifi:
Şinitzel hazırlamak için her bir biftek parçasını karabiber ve un ile ovup, on dakika dinlenmelerine izin verin. Bu arada bir tavanın içerisine kızgın yağ hazırlayın, başka bir kabın içinde ise iki yumurtayı çırpın. İki ayrı kağıt üzerine ise, un, ve galeta ununu ayrı ayrı serpin. On dakikasını doldurmuş olan biftekleri, öncelikle una batırın, daha sonra yumurtaya bulayıp galeta ununa batırın. Bunun sonrasında ise kızgın yağa atarak her iki tarafını da kızartın. Bifteklerin renginin hafif pembe olması yeterli olacaktır. Şinitzel yanında patates kızartması ile servis edilebilir.
Afiyet olsun…

Add Comment

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası