Çay Nasıl Demlenir? Çay Demleme Tarifi

Bu yazımızda sizlere, içecek tarifleri arasında yer alan, ve sabah kahvaltılarının, ve gün içerisinde tüketilen tüm içeceklerin baş tacı olan çay ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Çay nasıl demlenir sorusunun yanıtı olan çay demleme tarifini yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Ancak öncesinde çay demlemek için gerekli malzemeleri öğrenelim, sonrasında da çay nasıl demlenir sorusunun yanıtı olan çay demleme tarifini alalım:


Çay demlemek için gerekli malzemeler:
*Su
*Çay
Çay nasıl demlenir sorusunun yanıtı aslında çocuklar tarafından bile bilinmektedir, ancak, herkesin bildiği çay demleme tarifi birbirinden farklıdır, ve herkes kendince en güzel çayı demlemektedir. Ancak, aslında, çay nasıl demlenir sorusunun yanıtı olan çay demleme tarifinin çok küçük detayları bulunmaktadır. Önemli olan bu detaylara dikkat etmektir. Bunun dışında çay demlemek zaten oldukça kolay bir işlemdir.
Çay nasıl demlenir? Çay demleme tarifi:
Çay demlemek için ihtiyacınız olan suyu kaynatmalı, bu sırada, kaç çay bardağı çay yapacağınızı hesaplamalısınız. Diyelim ki tek başına yaşayan bir kişisiniz, ve bir seferde sadece iki kupa bardak çay içiyorsunuz. İhtiyacınız olan iki tatlı kaşığı çaydır. Çayı demliğin içerisine koymalı, sonrasında da kaynamış olan sudan çok az bir miktar alarak demlikte bulunan çayı yıkayıp, suyu hemen geri boşaltmalısınız. Demlikte kalan yıkanmış durumdaki çayın içerisine, kaynamış olan sudan yeterli miktarda koymalı, demliğin ağzını kapatmalısınız. Genellikle çaydanlığın üzerinde bulunan demlik, çaydanlıktaki kaynamakta olan suyun buharı ile içerisindeki çayı demlemektedir. Demliğin kapağı bu arada sıkıca kapatılmış olmalı, ve içerisinde bulunan çayın kokusunun uçmamasına özen gösterilmelidir. Bu şekilde 12 dakika beklemesi gereken çayartık demlenmiştir; ve afiyetle tüketilebilir…
Afiyet olsun…

Add Comment

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası