Keşkül Nasıl Yapılır? Keşkül Yapımı

Bu yazımızda sizlere, tatlı tarifleri arasında yer alan keşkül ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Keşkül nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan keşkül yapımı ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde bulabileceksiniz. İlk olarak keşkül için gerekli malzemeleri öğrenelim, sonrasında da keşkül nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan keşkül yapımını tatlı tarifleri arasına ekleyelim:


Keşkül için gerekli malzemeler:
*İki kaşık tereyağı
*Yüz gram yeşil fıstık
*Yüz gram badem
*Yarım kilo toz şeker
*Dört kaşık pirinç unu
*İki kilo süt
Keşkül için gerekli malzemelerin bu şekilde temin edilmesinden sonra, artık, keşkül nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan keşkül yapımını tatlı tarifleri arasına eklemeye başlayabiliriz:
Keşkül nasıl yapılır? Keşkül yapımı:
İlk olarak şeker, ve pirinç ununun birbirine karıştırılması gerekmektedir. Daha sonra bu karışımın üzerine süt de ilave edilerek, bu malzemelerin birlikte ocağa alınmaları gerekmektedir. Keşkülün, koyu kıvam alana kadar ocak üzerinde sürekli olarak karıştırılması gerekmektedir. İstenilen kıvama gelen keşkülün üzerine tereyağı, ve çekilmiş badem de ilave edilerek bir kaç sefer daha karıştırılıp ocağın üzerinden alınır, ve keşkülün ikram edileceği kaselerin içerisine bölüştürülür. Yeşil fıstık ile de süslenen keşkül, sonrasında servise hazır hale gelmesi için soğumaya bırakılır.
Afiyet olsun.

Add Comment

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası