Kuş Tatlısı Nasıl Yapılır? Kuş Tatlısı Tarifi

Bu yazımızda sizlere, tatlı tarifleri arasında yer alan kuş tatlısı ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Kuş tatlısı nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan kuş tatlısı tarifini yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. İlk önce kuş tatlısı için gerekli malzemeleri alalım, sonrasında da kuş tatlısı nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan kuş tatlısı tarifini aktarmaya başlayalım:


Kuş tatlısı için gerekli malzemeler:
*Alabileceği kadar un
*Bir bardak su
*Bir tatlı kaşığı tuz
*Bir tane yumurta
*İki yemek kaşığı yoğurt
*İki yemek kaşığı tarçın
*Bir kase ceviz
Kuş tatlısı şerbeti için gerekli malzemeler:
*Yarım limon
*İki bardak su
*İki bardak şeker
Tatlı tarifleri arasında yer alan kuş tatlısı için gerekli malzemelerin bu şekilde temin edilmesinin sonrasında, kuş tatlısı nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan kuş tatlısı tarifini almaya başlayabiliriz:
Kuş tatlısı nasıl yapılır? Kuş tatlısı tarifi:
İlk olarak kuş tatlısının şerbetinin hazırlanması gerekmektedir. Bunun için şeker, ve su karıştırılır. Kaynatılır. Hafif koyu bir kıvam almaya başladığında içerisine limon suyu ilave edilir; ve sonrasında kuş tatlısı şerbeti bir kenara alınarak soğuması için bırakılır.
Kuş tatlısının şerbeti soğumakta iken bu arada kuş tatlısının hamuru hazırlanır. Bu hamurun hazırlanması için unun içerisine yoğurt, su, yumurta, ve tuz ilave edilerek karıştırılır. Hamur hazır hale geldiğinde bir kenarda dinlenmeye bırakılır.
Kuş tatlısı hamurunun dinlenmesi sırasında bir kasenin içerisinde cevizler dövülür, ve içerisine tarçın ilave edilerek ceviz, ve tarçın karışımı kuş tatlısının içi hazırlanır.
Dinlenmiş olan kuş tatlısının hamuru kare kare kesilir, ve her bir karenin içerisine cevizli tarçınlı için konulmasının sonrasında karelerin kenarlarından kapatılması gerekmektedir. Daha sonra, hazırlanan kuş tatlısının kızartılması; ve üzerine, soğumuş olan şerbetin dökülerek bir süre bekletilip, sonrasında da servis edilmesi gerekmektedir.
Afiyet olsun.

Add Comment

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası